Mobil Aramalar Masaüstünü Geride Bıraktı!

By admin, Ekim 10, 2015

İnternet devi Google, ilk kez aylık istatistiklerde mobil cihazlardan yapılan arama sayısının masaüstü cihazları geride bıraktığını açıkladı.

3googleamithero2010-07-15-1279284792
Google arama birimi başkan yardımcısı Amit Singhal “Recode’s Code Mobile” konferansında verdiği bilgilere göre; Google arama trafiğinde mobil cihazlar, masaüstü cihazları geride bıraktı. Google arama birimi olarak istatistik verilerinde ekran büyüklüğü altı inç ve altında olan cihazları mobil cihazlar olarak sınıflandırdıklarını ve istatistiklerini bu yönde tutmakta olduklarını açıkladı.
Aramalarda mobil lider!
Google tarihinde ilk kez mobil cihazlardan yapılan aramaların, masaüstü cihazlarını geride bıraktığını açıklayan Singhal, Google’da aylık olarak yapılan 100 milyar aramanın artık yarısından fazlasının mobil cihazlardan geldiğini açıkladı. Altı inç üstündeki hiçbir cihazın mobil veriler kategorisine alınmamasına rağmen mobilden gelen arama trafiğinin masaüstü trafiğini geçmiş olması pazarda mobil cihazların hakimiyetinin bir kanıtı.

google-mobil-arama-270913Bu da yakın zamanda mobil uygulamasında satın alma işlemlerini kolaylaştıracağını ve Facebook’u kullanıcıların ihtiyaçlarını hızlıca satın alabilecekleri bir platform haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları ile mobil trafik ve reklam savaşı veren Google’ın bundan sonra mobil cihazlara ve mobil reklamlara vereceği ilgiyi arttırması anlamına geliyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net
Paylaşın 👍