LoL Finali Ulusal Kanalda!

on
Categories: League of Legends, Oyun E-Spor

Dünyanın en çok tercih edilen PC oyunlarından biri olan League of Legends, ilerleyen günlerde 2015 sezonunun büyük finaliyle karşımıza çıkacak. LoL finalleri ulusal kanalda yayınlanacak.

staples

Dünya ile birlikte ülkemizde de en çok oynanan bilgisayar oyunu olma özelliği taşıyan League of Legends’ın Dünya Finalleri için önemli bir gelişme yaşandı.

Milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan ünlü MOBA oyununun 2015 sezonu finalleri dünyaca bilinen ulusal kanal BBC üzerinden canlı yayınla oyunculara ve izleyicilere aktarılacak. Çeyrek final maçlarıyla birlikte finale kadar sürecek olan tüm mücadelelerin canlı yayınla aktarılacağı kanal, organizasyona ev sahipliği yapacak Wembley Stadyumu’ndan seslenecek.

bbc

Son olarak buna benzer bir olaya Dota 2 oyununda rastlanılmış, dünyaca ünlü spor kanalı ESPN TV The International turnuvasını canlı olarak kanal üzerinden aktarmıştı.

15 Ekim’de dünyanın en iyi League of Legends takımlarının yer alarak mücadele vereceği finallerde milyon dolarlar ödül olarak dağıtılacak. Geçtiğimiz yıl ülkemizi temsilen Dark Passage’ın yer aldığı büyük finallerde bu yıl ise herhangi bir temsilcimiz bulunmuyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net