Evlenmeden boşanmayı düşünen bir kadından Ulubatlı Hasan doğar mı?

By admin, Ocak 27, 2015

Lastik satarken kadın gösteriyorlar. Çamaşır satarken kadın gösteriyorlar. Kadını aslında ticari metaı olarak, cahiliye döneminde olduğu gibi beş paralık yaptılar. Çapul hâline getirdiler kadını. Ama görünürde kadına hak hukuk getirdiler. Şunu verdiler, bunu verdiler. Tamamı yalan. Kadına hiçbir şey vermediler. Kadını rezil ettiler. Bu rezillik çalışmakla ortaya çıktı. Kadın çalışıyor, çalışınca ne oluyor, para kazanıyor. Cebinde para olan söz dinlemiyor arkadaşlar.

Düşünebiliyor musunuz? Gencecik kızlara soruyorum: “Kızım niye liseye gidiyorsun?” “Meslek sahibi olmak için” diyor. “Çalışacak mısın?” “Hayır.” “Niye meslek sahibi oluyorsun?” “Eşimden boşanırsam ortada kalmayayım diye.”

Kardeşler,
On beş yaşında evliliğine belki on yıl var, henüz nişanlısı da yok boşanacağı günü düşünüyor. Kiminle evleneceği de belli değil. Evlenmeden boşanmayı düşünen bir kadından Ulubatlı Hasan doğar mı? Allah için ya! Daha doğmamış kendisine kefen biçiyor. Ne zaman ölürsem hazır olayım diye. Boşanmak için evlenilir mi?

Nurettin YILDIZ

Kaynak
Paylaşın 👍